Säästke energiat valgustuse abil

Me kõik peame silmitsi seisma tõsiasjaga, et on aeg energiat säästa. Mitte ainult kõrgete gaasi- ja energiaarvete tõttu, vaid ka selleks, et ulatada keskkonnale abikäsi ja elada säästvamalt. Kuid milliseid samme saate astuda? Lugege allpool, mida saate energia säästmiseks teha.


Energy_Saving_Calc

Säästukalkulaator

LED vs hõõgpirn

Valgusallikate hulk

1

10

30

Keskmine põlemistundide arv päevas

1

4

24

Elektrihind kWh kohta

€0.10

0.40

€1.50

Kokkuhoid kuus*:

0.63

*Arvutuse selgitus allpool

Hõõglampide kogukulud:

0.70

LED-pirnide kogukulud:

0.07

LED-tulede tagasiteenimise periood:

380

*Arvutus põhineb LED-i eelise energiatõhususe suhtel 10/1.
Need on säästud kuus, mis moodustavad € päevas või € aastas!
Põhineb keskmisel ostuhinnal 8,00 € LED-pirni kohta.

Märkus: säästuarvutus põhineb hinnangutel ja seda ei tohiks pidada täpseks. Lampjavalgus ei vastuta arvutatud ja tegeliku säästu erinevuste eest.


Säästke LED-valgustusega

LED-valgustus on kõige energiasäästlikum. LED-pirnid tarbivad 80–90% vähem energiat kui halogeen- või hõõglambid. Kas soovite lisateavet selle kohta, kuidas saate LED-valgustusega energiat säästa ja mida see teie heaks teha saab?


Säästke valgustiga laeventilaatoritega

Kas teadsite, et laeventilaatorvalgustitega saate säästa ka gaasi ja energiat? Seda seetõttu, et enamikul ventilaatoritel on lisaks suverežiimile ka talverežiim. Kui ventilaatorilabad pööravad teistpidi, mõjub see pigem soojendavalt kui jahutavalt. Pealegi saab neid suurepäraselt kasutada pilgupüüdjatena. Valgustiga laeventilaatorid annavad valgust ja tarbivad keskmiselt 20 korda vähem elektrit kui õhukonditsioneerid! Soovite teada, kuidas see toimib?


 

Nutikas valgustus

Nutikas valgustus on alati LED-valgustus, mis muudab selle energiasäästlikuks! Kuid kuna saate seda ka kaugjuhtida, ei põle kunagi asjatult palju tulesid. Ka siis, kui kedagi kodus pole. Nutikas valgustus on sageli erinevates värvides. Sooja värvitooni kasutamine muudab ruumi koheselt soojemaks ja kui temperatuur muutub veidi jahedamaks, ei pea kütet kohe sisse lülitama.

 

Anduriga valgustus

Välisvalgustus ei pea olema alati sisse lülitatud. Kui seda ei kasutata, on see raiskamine! Liikumisanduritega valgustus tagab, et tuli põleb ainult siis, kui seda vajate. Kui liikumist ei tuvastata, kustub tuli mõne sekundi pärast automaatselt.

 

Päikesevalgustus

Päikese abil energia tootmine: mis saab olla sellest säästvam! Meie päikesevälisvalgustus tagab teie aias energiasäästliku valgustuse. Lamp muudab päikesekiired energiaks, mis süütab aiatuled kohe, kui pimedaks läheb.


Energiamärgise kohta

Enne elektriseadme ostmist kontrollige alati energiamärgist. Seda seetõttu, et see näitab energiatarbimist kWh-des 1000 tunni kohta. Energiamärgis võib olla toote ostmisel määravaks teguriks. Kui valite rohelisema märgistusega toote, võib see säästa ka palju raha. Kas soovite lisateavet Euroopa Komisjoni uue energiamärgise kohta?


Hele interjöör

See tundub ilmne, kuid võib-olla pole te sellele tähelepanu pööranud. Hele interjöör! Heledate toonide kasutamisel vajate vähem valgust, mille tulemuseks on väiksem elektritarbimine. See näeb välja järgmiselt. Tumedamad värvid neelavad valgust, heledad aga peegeldavad seda. Lisaks tundub hele interjöör avaram. Olukord, millest võidavad kõik!

Soojad heledad toonid loovad sooja interjööri

See kõik on seotud sooja tundega! Kas teadsite, et kui valite madala kelvinite arvuga valgusallika, tundub see automaatselt soojem? Teie aju paneb teid arvama, et heleda värvi tõttu tundub toas soojem. Väga lihtne, kuid tõhus viis sooja saamiseks!

Klaasist või heledad lambikuplid

Ka klaasist või heledad lambikuplid võivad interjööri soojemaks muuta. Valides näiteks valkja või beeži varjundiga lambikupli. Või pannes madala kelvinite arvuga valgusallikale klaasist lambikupli. See on hästi nähtav ja soe hele värv aitab kaasa ka soojemale tundele!


Säästunõuanded

Seega võib valgustus lisaks keskkonnateadlikkusele anda olulise panuse energiatarbimise ja seega ka energiaarvete vähendamisse. Mida saab veel teha, et kujundada oma interjöör võimalikult energiasäästlikuks?

 

Loe lähemalt

KKK

 

  • Kas LED on tõhusam kui halogeen?

Jah, LED-pirn tarbib sama palju valguse tootmiseks keskmiselt 8 korda vähem energiat kui halogeenpirn. Võrreldes hõõglambiga on seda 10 korda rohkem!

 

  • Miks on LED-valgustidtel mõnikord E-, F- või G-energiamärgis?

Energiamärgiste osas on alates 2021. aasta novembrist palju muutunud. Toodetele anti A++ silt, mida enam ei eksisteeri. Lambid, millel varem oli A+ märgis, võivad nüüd kuuluda C märgise alla. Seda seetõttu, et juhendeid on uuendatud, kuna energiatõhusad tooted arenevad kiiresti ja Euroopa Liit soovib innustada ettevõtteid võimaldama tooteid arendada jätkusuutlikes tingimustes.

 

  • Millised lambid kasutavad kõige vähem elektrit?

Kõige energiasäästlikumad valgusallikad on LED-lambid.