Säästke energiat laeventilaatoriga

Te ei pruugi ehk seda teada, kuid laeventilaatoriga saab tegelikult säästa palju energiat! Suvel võib ventilaator pakkuda palju enamat kui lihtsalt jahedat tuuleõhku. Paljude ventilaatorite talverežiim aitab tagada sooja õhu ühtlase jaotumise talvel. Kas soovite teada saada, kuidas see toimib ja mis eelised laeventilaatoritel veel on? Lugege edasi ja saate teada!

Kui palju ma säästa võin?

Kodu kütmine, jahutamine ja valgustus võivad kõik maksta palju raha. Laeventilaator kasutab umbes 0,05 kWh tunnis. Seetõttu on palju odavam kasutada laeventilaatorit kui kliimaseadet, mis võib kulutada 1,0–2,5 kWh tunnis! Kui laeventilaator töötab 8 tundi päevas, siis kasutate päevas umbes 0,4 kWh. Kliimaseadmega on kulu 12 kWh päevas. Lähtudes keskmisest kWh-hinnast 0,58 € (Hollandis seisuga 2022. aasta august), maksab see laeventilaatoriga 0,20 €. Võrdluseks, kliimaseadme kulu on 6,95 € päevas. Hakake oma säästude üle arvet pidama!

Kuidas see toimib?

Suverežiim

Nüüd, kui teate, et paljudel laeventilaatoritel on suve- ja talverežiim, selgitame, kuidas neid kasutada. Kui laeventilaator on suverežiimil, pöörlevad selle labad vastupäeva, nii et õhk suunatakse otse alla. See tekitab toas jahutava toimega tuuleõhu. Keskmine temperatuur toas ei lange, küll aga tundub ringleva õhu tõttu jahedam!

Talverežiim

Talverežiimis pöörleb ventilaator päripäeva. See tõmbab külma õhu toa põrandalt ventilaatori labade vahelt ülespoole. Sooja õhu, mis tavaliselt tõuseb ja jääb ruumi ülaossa, surub ventilaator seejärel aga allapoole. See tagab sooja õhu ühtlasema jaotumise toas, mis tähendab, et saate kütte veidi madalamale keerata. See hoiab teie jalad soojad ja aitab säästa raha küttearvetelt!


emico-featured

Talverežiimiga laeventilaatorid


Lühidalt peamistest eelistest

Laeventilaatoritel on ka muid eeliseid! Nimekirja nendest leiate siit:

  • laeventilaatorid aitavad parandada toa õhuringlust ja temperatuuri;
  • lampjavalgus laeventilaatoritel on ka valgustus ja meeleolufunktsioon;
  • laeventilaatorid on palju vaiksemad kui kliimaseadmed;
  • laeventilaatorid võivad aidata vältida sääsehammustusi, sest sääskedele ei meeldi tugev õhuvool.

KKK

 

  • Mida pean laeventilaatorit ostes arvestama?

Kõigepealt peate veenduma, et teie lagi on laeventilaatori kandmiseks piisavalt tugev. Laeventilaatorid on tavaliselt üsna rasked ja neid ei saa hästi kipsplaadi külge kinnitada, nii et veenduge, et teil oleks tugev lagi! Samuti peate veenduma, et valite ventilaatori, mis sobib suuruselt ruumi, kuhu soovite selle paigutada, sest liiga väikese ventilaatori mõju ei ole piisav.

Ei. m² Laeventilaatori läbimõõt
Kuni 8 m² 75 cm
8 - 10 m² 90 cm
8 - 12 m² 103 cm
10 - 16 m² 120 cm
12 - 25 m² 132 cm
18 - 32 m² 140 cm
25 - 45 m² 160 cm
30 - 50 m² 180 cm
üle 50 m² Soovitatav on kasutada mitut laeventilaatorit
     

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Missugune asukoht on ventilaatorile parim?
    Parima tulemuse saavutamiseks tuleks laeventilaator asetada seinast vähemalt 1,5 meetri kaugusele. See tagab optimaalse õhuvoolu kogu ruumis.