Säästa energiat LED-valgustusega

Tavaliselt vahetate pirni alles siis, kui selle eluiga on lõppenud. Kuid halogeen- või muude lambipirnide asendamine LED-pirniga enne nende jõudmist sellesse etappi on tavaliselt seda väärt. See võib aidata teil oluliselt säästa energiatarbimist, mis omakorda aitab säästa energiakulusid. See on ka üks lihtsamaid viise oma kodus energia säästmiseks Kas soovite rohkem teada? Jätkake lugemist, et teada saada, kui palju saate LED-valgustuselee üleminekul säästa!

Vahetage halogeenpirnid LED-valgustuse vastu

Mida siis tegelikult saad, kui asendad halogeenpirni LED-pirniga? Alates 1. septembrist 2018 halogeenpirne Euroopa Liidus enam legaalselt ei müüda, kuna need ei vasta EL-i jätkusuutlikkuse standarditele. LED-pirnid tarbivad 80–90% vähem energiat kui halogeen- või hõõglambid. Nende keskmine eluiga on 15 000 tundi, mis tähendab, et need võivad kesta kuni 15 aastat!


 

Heledus

Pirni heledus võib oluliselt mõjutada teie interjööri välimust. LED-pirnide puhul ei mõõdeta heledust mitte vattides, vaid luumenites. Kas soovite teada, millised ruumid millist heledust vajavad?

 

Kelvinid

Valguse värvitemperatuur, mõõdetuna kelvinites, näitab lambipirni tekitatava valguse soojust. Tihti arvatakse, et LED-valgustus toodab väga eredat valgust, kuid õige Kelvinite hulga korral pole pirn alati nii hele! Õige soe meeleoluvalgustus muudab ka teie interjööri soojemaks!


Kui palju ma saan LED-valgustusega säästa?

 

Et aidata teil mõista, kui palju saate säästa, vaatame, kui palju saate säästa, kui lülitate kõik oma elutoa valgustid LED-pirnidele. Arvestus põhineb järgmistel elutoa valgustitel (sulgudes märgitud energiamärgisega):

 

 • 1x laevalgusti (A)
 • 2x seinavalgustid (E)
 • 1x laualamp(C)
 • 1x lakke suunatud lamp (D)
 • Valgustus (TV) kapis (F) (kasutades LED-ribasid, mis on tavaliselt energiasäästlik ja võimalik ainult kompaktse LED-tehnoloogiaga)

 

  Halogeenpirnid LED
Energiatarve päevas 2,7 kWh 0,42 kWh
Energiatarve aastas 985,5 kWh 152,3 kWh
Kulud aastas* €571,59

€88,91

 

*Arvutatud keskmise kWh hinnaga 0,58 € (Hollandis 2022. aasta augusti seisuga) ja keskmise kasutuspikkuse 6 tundi päevas.

emico-featured

LED-valgustid

Vatid vs luumenid

Valguse heledust väljendati varem vattides. Tänapäeval ei ütle see pirni heleduse kohta kuigi palju, seega peate vaatama ka pirni määra (näidatud selle pakendil). Halogeen- või hõõglambilt LED-valgustusele üleminekul võib see olla pisut keeruline, seega on siin võrdlustabel.

 

Võimsus Valguse väljund
15 vatti 100 kuni 150 luumenit
25 vatti 200 kuni 300 luumenit
40 vatti 400 kuni 500 luumenit
60 vatti 700 kuni 800 luumenit
75 vatti 900 kuni 1000 luumenit
100 vatti rohkem kui 1300 luumenit

 

Keskkonnavalgustuse jaoks peaksite kasutama kuni 200-luumenilisi pirne. Eluruumides kasutatakse sageli 300–500 luumenilisi pirne. Üle 500 luumenilisi pirne peetakse tavaliselt väga eredaks valguseks. Seda kasutatakse sageli garaažides, keldrites ja vannitubades/tualettruumides.


LED-valgustuse kasutamise eelised

 

Kas pole ikka veel kindel? Siin on mugav nimekiri kõigist LED-valgustuse kasutamise eelistest:

 • LED-valgustus kasutab vähem energiat, mis vähendab oluliselt teie energiakulusid
 • LED-pirnid on pikema elueaga (halogeenpirnidest üle 15x pikem)
 • LED-pirnid ei kuumene, mis muudab need vähem tuleohtlikeks
 • Saadaval mitme erineva värvi ja heledusega
 • LED-pirnid on hämardatavad, mis aitab teie ruumile atmosfääri lisada
 • LED-valgustid sobivad igat tüüpi valgustite jaoks
 • LED-valgustust saab kasutada nutika valgustina! See tähendab, et saate neid juhtida rakenduse või kaugjuhtimispuldi kaudu.