

Energiasäästmine laeventilaatoriga
Autor: Sanne / 19. juuli 2024
Õige laeventilaatori valimine ei tee teie kodu mitte ainult jahedamaks, vaid ka ilusamaks. Siin on mõned üldised asjad, mida tuleks laetalenturi ostmisel silmas pidada.
Kui palju ma saan säästa?
Kodu kütmine, jahutamine ja valgustamine võib maksta palju. Laeventilaator tarbib aga keskmiselt vaid 0,05 kWh tunnis. Võrdluseks: kliimaseade tarbib 1,0-2,5 kWh tunnis. See tähendab, et ventilaatorit on palju odavam kasutada! Kui laetalentilaator töötab 8 tundi päevas, tarbib see keskmiselt 0,4 kWh päevas. Kliimaseadme puhul on see keskmiselt 12 kWh päevas. Kui eeldada, et keskmine kWh hind on 0,58 eurot (2024. aasta augusti seisuga Madalmaades), maksab laeventilaator 0,20 eurot päevas, samas kui konditsioneer maksab teile koguni 6,95 eurot päevas. Lugege oma võidud kokku!
Suverežiim
Suverežiimis pöörlevad laeventilaatori labad vastupäeva ja õhk puhutakse otse alla. See tekitab tuuletõmbuse, millel on jahutav mõju. Kuigi ruumi keskmine temperatuur tegelikult ei lange, on õhuringluse tõttu jahedam.


Talvine režiim
Talvises režiimis pöörleb ventilaator päripäeva. See tagab, et külm õhk imetakse alt üles, samas kui soe õhk, mis tavaliselt jääb ruumi ülaossa, surutakse alla. See jaotab sooja õhku ruumis ühtlasemalt ja võimaldab kütte taset vähendada. See tagab mitte ainult soojad jalad, vaid säästab ka küttekulusid!


Kui kauaks võib ventilaatori sisse jätta?
Laevaventilaatorit võib ilma probleemideta jätta pikaks ajaks sisse lülitatud. Kaasaegsed ventilaatorid on konstrueeritud nii, et nad töötavad tõhusalt ja ohutult isegi siis, kui nad töötavad kogu päeva. Siiski on soovitatav ventilaator välja lülitada, kui lahkute ruumist, et vältida tarbetut energiatarbimist.