Kõik, mida selle kohta teadma peate, leiate siit!
Read all the information and then score your perfect light source for your home.
Checkout using your account
Seda saiti kaitseb reCAPTCHA ning saidil kehtivad Google Privacy Policy ja Terms of Service.
Checkout as a new customer
Konto loomisel on mitmeid eeliseid:
Tasuta transport al 99€
Kui tellite vähemalt 99€ eest, tarnime teie lambid tasuta. Enne kella 22:00 tehtud tellimused saadetakse välja samal päeval.
Mõnikord võib juhtuda, et te pole tootega täiesti rahul. Sellisel juhul saate selle loomulikult tagastada. Hoolitseme selle eest hea meelega. Saate oma ostu tagastada 30 päeva jooksul pärast tarnet.
Pange tähele, et ülaltoodud lamp tarnitakse ilma valgusallikata. Palun tellige see eraldi.
Põrandavalgusti reguleeritav kuldne boucle varjuga taupe 35 cm - Parte
Vastatud poolt :
Lambipesa nimetatakse ka sokliks. Tegu on ühendusega lambi (valgusti) ja valgusallika vahel ehk osa, kus valgusallikast saab lamp. Oleme teile välja toonud 8 kõige levinumat lambipesa. E-tähega algavad tüübid on keermega pistikupesad ja GU-ga algavad tüübid on pistikpesad.
E27
Suur, kõige tavalisem keermega pistikupesa. Pesa läbimõõt on 27 mm ja see sobib 230 V pingele ehk enamikule LED-lampidest.
E14
Väike keermega pistikupesa. Pesa läbimõõt on 14 mm ja see sobib pisut väiksematele LED-lampidele. Sarnaselt E27 lambipesaga sobib see 230 V pingele. Seda pesa kohtate sageli õhustikuvalgustites, näiteks laualampides.
G9
Tegu on pesaga, milles on kaks 9 mm vahega aasa. Seda lambipesa leidub sageli väiksemates seina- või laelampides.
GU10
Sellel pistikupesal on bajonettliitmik: kaks 10 mm vahega tihvti. Selle pesaga valgusallikaid kasutatakse peamiselt kohtvalgustitena ja need sobivad 230 V pingele. Tihvtid sisestatakse kohtvalgusti avadesse ja valgusallikas fikseeritakse veerandpöördega.
GU5.3
Nendel pesadel on kaks väikest metalltihvti, mille voolu juhtivat tihvtide vahe on 5,3 mm. Neid nimetatakse ka bipin või plug-in pesadeks. Selle pesaga valgusallikaid kasutatakse peamiselt vannitubades, köökides ja välitingimustes, sest need sobivad märgades oludes ohutule 12 V pingele. Pane tähele, et 12 V valgusallika jaoks on alati vaja trafot.
GX53
Sellel pistikupesal on bajonettliitmik, mille tihvtid on üksteisest 53 mm kaugusel. Pirn ühendatakse lambipessa surudes ja seejärel veerand pööret keerates. Lambipesa GX53 kasutatakse peamiselt laelampide puhul.
G53
Paljude kohtvalgustite halogeenpirnid on G53 ühendusega. Tänapäeval on saadaval ka G53 LED-lambid. See on ümmargune lambipesa, mille allosas on tihvtid. Ainult lambil AR111 on G53 pesa. Lambi AR111 läbimõõt on 111 mm ja seda kasutatakse peamiselt suurtes pinnale paigaldatavates ja süvistatavates 12 V kohtvalgustites. Pane tähele, et 12 V valgusallika jaoks on alati vaja trafot. Valgusallikas kinnitatakse kruvide või klambritega.
Kas valgustiga kaasas käib valgusallikas, on alati märgitud tehnilistesse andmetesse. Kui lamp tarnitakse ilma valgusallikata, on mõistlik kohe tellida õige arv valgusallikaid. Tehnilistest andmetest leiate, millist(valgusallikat) vajate. Veenduge, et valgusti võimsus sobib valgusallikaga.
Oma valgusvajaduste täitmiseks pead sageli ise valima endale parima lambipirni. Sobiva valgusallika tellimisel on oluline pöörata tähelepanu järgmistele elementidele:
Lampi saab kasutada erinevatel puhkudel. lampjavalgus juures eristame erinevaid valgusliike.
Funktsionaalne
Funktsionaalse valgusega on teil alati piisavalt valgustust. Funktsionaalne valgustus on kasulik ruumides, kus soovite hästi näha. Mõelge köögile või vannitoale, aga ka kodukontoris, kus te ei taha pimedas istuda.
Lugemine
Te ei loe pimedas. Valides selle tüüpi valgustuse, saate kindlaks teha, et te ei pea oma raamatut ära panema. Seega valige üks nendest lampidest, kui see on teie valgustuse eesmärk.
Õhkkond
Õhkkondlik valgustus loob teie interjööris hubasust. See tüüpi valgustus annab soojuse tunde majas. Ideaalne näiteks magamistoa jaoks. Loo õige meeleolu selle tüüpi lampidega.
Otsene valgus
Otsene valgus tuleb otse valgusallikast ja seetõttu võib see valgustada kogu pinda. Otsene valgus on peamiselt suunatud allapoole ja paistab otse ruumi. Otsene valgus on kasulik, kui soovite teha ülesannet.
Kaudne valgus
Lambivarju saab pakkuda kaudset valgustust. Siin peegeldub valgus kinnitusriistast või varjust tekib mänguline efekt teisiti. Kaudne valgus on atmosfääriline viis oma ruumi valgustamiseks.
Suund
Suunavalgustus aitab teil pimedas teed leida. Nii ei komista te otsides treppe ega tulles koju pimedal õhtul.
Lõbu
Valgustus õvib kindlasti olla ka lõbus vaadata. Nende lampide mänguline efekt lisab teie interjöörile rõõmsa puudutuse. Kui vajate pilkupüüdjat, siis see tüüp valgust on õige valik.
Dimmerdatavasse lampi on sisse ehitatud transformer. See elektrooniline seade annab võimaluse valgustust hämardada voolu muundamise kaudu. Kui üks lamp on tähistatud dimmerdatavana, siis võib eeldada, et sellessse on paigaldatud transformer.
Valgusallikad on sageli dimmerdatavad luumenites (heledus) ja/või Kelvinites (värvitemperatuur). Dimmeri abil saate valida, kui eredalt valgusti põleb ning kui soe või külm on selle valguse toon.
Faasilõike põhimõttel töötavad dimmerid sobivad sageli kõige paremini LED-pirnidele ja on ka säästlikud. Tavalise dimmeri kasutamine tekitab probleeme LED-lampidega, sest need hakkavad vilkuma, sumisema või vibreerima. See ka kahjustab lampi. Faasi lõikamine tähendab 100%-list dimmerdamisvahemikku - pirni saab hämardada kuni täieliku pimendamiseni.
Ikoonide tähendused
Dimmerdatav valguse tugevusel (luumenites).
3-astmeliselt dimmerdatav. Valguse intensiivsus muutub 100%-lt (täisvalgus), 60%-ni ja seejärel 30%-ni (meeleolu).
Dimmerdatav värvitemperatuuril (Kelvin). Valguse värvi soojust saab reguleerida.
Lambil on puutetundlik dimmer.
EAN tähistab "European Article Number" (Euroopa Artikli Number). See on ainulaadne identifitseerimisnumber, mida kasutatakse jaemüügis toodete märgistamiseks. See number aitab efektiivselt haldada laovarusid, müüki ja logistikat. Iga EAN-number sisaldab teavet nagu päritoluriik, tootja ja ainulaadne tootenumber, mis lihtsustab toodete skaneerimist ja jälgimist.
Lampjavalgus jagame oma lampe erinevate stiilide alusel, et leiaksid mugavalt oma interjööriga sobiva uue lambi.
Disain
Selle stiili tunneb ära rafineeritud ja läbimõeldud disaini järgi. Siin on pööratud väga palju tähelepanu viimistlusele ja luksuslikkusele, unustamata seejuures detaile. Selle stiili puhul võib leida selliseid elemente nagu võipehme nahk, rikkalikud kangad ja täiuslikult viimistletud puit. Sageli on aluseks üsna hele toon, millele vastukaaluks ja interjöörile isikupära lisamiseks kasutatakse aktsenttoone.
Art Deco
Art déco interjöör on sageli külluslik ja meenutab 1920ndaid aastaid. Näiteks rikkalikud värvid nagu sügavlilla, paabulinnusinine, kollane ooker ja tumeroheline. Sageli leiab viimistlusest kuldseid detaile. Materjalides nagu samet, satiin, marmor, lakitud puit ja kristallklaas peegeldub tõeline art déco. Sageli võib kohata geomeetrilisi kujundeid, lopsakaid trükke ja peegelpindu. Ühesõnaga on tegu luksusliku stiiliga!
Retro
Nagu nimigi ütleb, meenutab retrostiil vanu aegu, ennekõike pärast 1980ndat aastat. Laialdaselt kasutatakse sooje värve nagu kollane ooker, smaragdroheline, tumesinine ja konjak. Tihti näete 70ndate trükke, millel on ringid ja siksakid. Leidub ka ajatuid materjale nagu marmor, soe pähkel ja metallide segu.
Maaelu
Maaelustiilis kasutatakse looduslikke materjale, nagu töötlemata puit, pilliroog, rotang, vill, puuvill, lina ja betoon. See toob su interjööri palju soojust ja valgust. Selle stiili disain on üsna lihtne, ilma kellade ja viledeta. See annab teile ""puhta looduse"" tunde.
Tööstuslik
See on aus elustiil puhaste, toorete ja üleliigse särata materjalidega. Nende hulka kuuluvad betoon, roostevaba teras, puit ja teras. Tööstuslik interjöör on sageli funktsionaalsem, mis kajastub ka mööblis ja materjalides. Tööstuslikku interjööri ihkame sageli ""vana hinge"".
Rustikaalne
See stiil rõhutab selliste materjalide loomulikku ilu nagu vanutatud töötlemata puit, vill ja lina. Levinud värvid selle stiili puhul on maatoonid ja liivavärvid, nagu valge, beež, hallikaspruun ja soe hall, sageli mati viimistlusega. Kujundid on sageli askeetlikud, kuid materjalile vastavad. Väga soe ja puhas elustiil!
Klassikaline / antiikne
Klassikaline/antiikne stiil on väga ajatu ja sellega ei hakka kunagi igav. Sellest õhkub sageli luksust ja see on väga elegantne. Palju on sümmeetriat ning puududa ei tohiks ka mõni antiikmööblitükk või -lamp. Näete palju graatsilisi jooni ja robustseid kujundeid sellistest materjalidest nagu klaas, samet, siid, marmor ja puit. Sellele stiilile on iseloomulikud intensiivsed värvid nagu veinipunane ja sügavlilla ning kullast, hõbedast ja kristallist detailid.
Moodne
See on minimalistlik ja üsna elementaarne interjöör, kus pole palju nipsasju ja tarvikuid. Selle avatud planeeringuga stiili puhul leiate mööblist palju puhtaid jooni ja nurki. Levinud on värvid nagu hall, beež, must ja valge. Kvantiteedi asemel eelistatakse kvaliteeti, mistõttu näeb sageli sellises stiilis disainmööblit.
Idamaine
Idamaine elustiil on väga atmosfääriline, soojades toonides nagu terrakota, militaarroheline, beež, valge, kollane, kuldne, pruun ja must. Kogu interjööris võib näha rohkelt mustreid, nii vaipadel kui rippvalgustitel. Selle stiili puhul ei saa mainimata jätta töötlemata puitu, kangast, mosaiike ja peegleid.
Kõrguse reguleerimine tähendab, et lampi saab pikendada või lühendada, võimaldades teil muuta kõrgust, millel lamp ripub või seisab. See on kasulik valgusallika paigutamiseks optimaalsele kõrgusele erinevatel eesmärkidel, näiteks söögilaua valgustamiseks või ruumis meeleoluvalgustuse loomiseks. Reguleeritavatel lampidel on tavaliselt mehhanism, nagu teleskooptoru, kett või reguleeritav kaabel, mis võimaldab teil kergesti reguleerida kõrgust vastavalt teie vajadustele.
Juhtme pikkus viitab lambile kinnitatud elektrijuhtme pikkusele. See määrab, kui kaugele saab lambi paigutada pistikupesast. Pikem juhtme pikkus pakub rohkem paindlikkust lambi paigutamisel, samas kui lühem juhtme pikkus piirab liikumisulatust.
Lambi valguspunktide arv näitab, mitu eraldiseisvat valgusallikat lamp sisaldab. See mõjutab otseselt valguse hulka ja valguse jaotust ruumis.
Kasutus ja eelised:
Lambi valimisel on oluline arvestada valguspunktide arvuga, et tagada piisav valgustus ruumi ja rakenduse jaoks.
Valgusti voltide arv tähistab vajalikku toitepinget. Meie koduste elektrivõrkude standardpinge on 220/230 volti. Pea kõiki meie valgusteid võib ühendada standardse elektrivõrguga. Siiski on mõned erandid (12 volti). Iga toote puhul on vajalik toitepinge märgitud tehnilistes andmetes "valgusallika" all. Need tuled vajavad trafot, et muundada toitepinge 220/230 voldilt 12 voldile. Neid tulesid ei saa lihtsalt ilma trafota vooluvõrku ühendada, kuna see hävitab pirni või valgusti.
Valgusti voltide arv tähistab vajalikku toitepinget. Meie koduste elektrivõrkude standardpinge on 220/230 volti. Pea kõiki meie valgusteid võib ühendada standardse elektrivõrguga. Siiski on mõned erandid (12 volti). Iga toote puhul on vajalik toitepinge märgitud tehnilistes andmetes "valgusallika" all. Need tuled vajavad trafot, et muundada toitepinge 220/230 voldilt 12 voldile. Neid tulesid ei saa lihtsalt ilma trafota vooluvõrku ühendada, kuna see hävitab pirni või valgusti.
Rahvusvahelise kaitseaste lühend IP tähendab ""International Protection"". Selle väärtus viitab valgusti vee- ja tolmukindlusele. Esimene number märgib kaitset tahkete osakeste vastu ja teine viitab kaitsele niiskuse ja vee vastu.
Valgustite puhul on kõige levinumad järgmised IP-väärtused:
IP20 - Tolmukindel
IP21 - Tilgakindel
IP23 - Vihmakindel
IP44 - Pritsmekindel (sobib vanni lähedusse ja varjatud kohtadesse)
IP54 - Pritsme- ja tolmukindel
IP65 - Kaitstud veejugade eest
IP67 - Tolmukindel ja vette sukeldatav 30 minutiks
IP68 - Tolmukindel ja vette sukeldatav
IP-väärtus elu-, söögi-, magamistuppa ja kööki
Vannituba
Paigutus | Minimaalne IP-väärtus |
Vann või dušš; 225 cm kõrgusel vanni või duši põhjast | IP65 |
Dušikabiini kohal, kraanikausi või vanni ümber | IP44 |
Muud osad, kus pole nii palju niiskust | IP21 |
Aed
Paigutus | Minimaalne IP-väärtus |
Mõjutatud igasugustest ilmastikuoludest | IP65 |
Varjatud, näiteks vastu maja või tara | IP44 |
Kaetud, näiteks varikatus, fassaad või kaetud rõdu | IP23 |
Puutetundliku funktsiooniga seadmeid saab juhtida lambi puudutusega. See võib tähendada ainult valgustuse sisse ja välja lülitamist, aga ka lambi summutamist valguse intensiivsuses (luumenid) või valguse värvuses (Kelvin). See sõltub seadmest ja on kirjeldatud toote kirjelduses.
-
SuletudKas soovite lisainfot?
Lisateavet pikendatud garantiid
Igal nädalal võivad meie hinnad muutuda – olenevalt laoseisust ja eelmise nädala müügist. Hinnad võivad seega tõusta ja langeda, aga ka samaks jääda. Päeva, mil hind lähtestatakse, näitab hinna juures märgitud päevade arv.
Kuvatud sääst on alati soovitusliku hinna põhjal. See soovituslik hind (MSRP) on toote tootja soovitatud jaemüügihind. Lampjavalgus näitab soovituslikku hinda viitehinnana.